Toponet 5 Praktiski ieteikumi tahimetra lietošanai

No ''Toponet''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt

Pieslēdzoties reperiem vai citiem atbalstpunktiem, kuriem par dotu uzskatām tikai augstumu, ar datorteodolīta klaviatūru ievadām tikai punkta nosaukumu un augstumu. Ja mūsu datorteodolīts neatzīst dotos punktus bez koordinātām, ievadīsim: N=8 un E=8. Programma šādu koordinātu salikumu ignorē. Līdzīgā veidā, ar reflektora augstum hr=8 uzmērītajiem punktiem tiks ignorēti augstumi. Vēl, programmā paredzētas dažas regulēšanas iespējas ar negatīvām kodu piezīmēm.

Kodu piezīmes
Koda piezīme Apraksts
-8 nodrošinās to, ka šim punktam tiks ignorēts augstums;
-9 vai –i, vai -I nodrošinās to, ka tiks ignorēts iepriekšējais mērījums;
-6 nodrošinās agrāk ievadītā reflektora augstuma nomaiņu uz citu, 2. informācijā (vai, piemēram, Sokkia, piezīmes turpinājumā aiz tukšuma) uzdoto;
-7 nodrošinās to pašu, tikai vienam mērījumam, pēc tam atjaunos iepriekšējo reflektora augstumu.

Ar tiešo leņķisko krustojumu uzmērītiem punktiem programma ļauj iegūt pārbaudītus un izlīdzinātus augstumus, ja lietotājs ir ievadījis un korekti izmantojis reflektora augstumu hr=0, tālskata svītru krustpunktu precīzi vizējot uz nosakāmo punktu. Programmas izpildāmajam failam toponet.exe , mapei apzimejumi un konfigurācijas failam setings.ini jāatrodas vienkopus (vienā mapē). No instalācijas diska kopētiem failiem jānoņem attribūts Read only, izņemot failus no mapes apzimejumi.

Skatīt arī